نسخه چاپی

سیدمصطفی میرسلیم:

نامزدهای جبهه انقلاب اجماع نكنند

عکس خبري -نامه انتقادي ميرسليم به رقبا در خصوص مناظره ديروز

به نظر بنده برمبنای تجربهٔ انتخابات گذشته و محاسبات آماری، بهتر است كه تمام نامزدها وفادار به طرفدارانشان بمانند و اگر انتخابات به دور دوم كشید با توجه به اینكه رئیس جمهوری باید اكثریت مطلق آرا را كسب كند، خودبه‌خود اجماع صورت خواهدگرفت.

سیدمصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به زمزمه ها درباره اجماع نامزدهای جبهه انقلاب، گفت؛ مهم این است که مردم در جبهه‌ٔ انقلاب با سلائق مختلف و بدون احساس تحمیل یا سرخوردگی، در دور اول به پای صندوق‌ها بروند و اصل مشارکت تحت شعاع تحمیل یک نفر قرار نگیرد

به گزارش تابناک، مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک با اشاره به اینکه زمزمه هایی از  ایجاد اجماع در  جبههٔ انقلاب وجود دارد، گفت: این قبیل اقدامات باید قبل از شروع تبلیغات انجام گیرد و نه بعد از آن، زیرا علاقه‌مندان به نامزدها نسبت به آنها متعهد می‌شوند و کنار کشیدن آنها موجب دلسردی و بعضاً نومیدی طرفدارانشان می‌شود و از تعداد حضورشان در پای صندوق‌های رای می‌کاهد. زیرا رأی‌دهنده احساس می‌کند که به او جفا شده و از وی استفادهٔ ابزاری شده است.رای دهنده  در مقابلِ تحمیل انتخاب فرد دیگر، مقاومت می کند.

رییس شورای مرکزی موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه  ضرر اجماع نسبت به کل مشارکت قطعی است، هرچند ممکن است به طور نسبی به نفع یکی از نامزدها باشد که محور تحمیلی اجماع می‌شود، تصریح کرد:  به نظر بنده برمبنای تجربهٔ انتخابات گذشته و محاسبات آماری، بهتر است که تمام نامزدها وفادار به طرفدارانشان بمانند و اگر انتخابات به دور دوم کشید با توجه به اینکه رئیس جمهوری باید اکثریت مطلق آرا را کسب کند، خودبه‌خود اجماع صورت خواهدگرفت

این نماینده سابق مجلس، گفت: مهم این است که مردم در جبهه‌ٔ انقلاب با سلائق مختلف و بدون احساس تحمیل یا سرخوردگی، در دور اول به پای صندوق‌ها بروند و اصل مشارکت تحت شعاع تحمیل یک نفر قرار نگیرد.


میرسلیم با بیان اینکه روند تبلیغات را تا کنون مثبت ارزیابی می‌کند، عنوان کرد: در مجموع خود‌ نامزدها اهتمام دارند کار تخریبی انجام ندهند؛ هرچند در فضای مجازی مراعات اخلاق انتخاباتی نمی‌شود. البته خوب است که خود نامزدها وقتی که از سوابق و تجاربشان یاد می‌کنند به‌گونه‌ای نباشد که جنبهٔ تصنعی پیدا کند و به شعور مردم توهین شود، هر کس که بیشتر کار کرده باشد، بیشتر هم در معرض اشتباه و خطا و تخلف قرار می‌گیرد


وی اظهار کزد: نامزدها هیچ‌کدام معصوم نیستند؛ پس صادقانه باید به مردم بگویند که کجای کارشان اشکال داشته؛ آنها از انتقادها استفاده کرده،  متنبه شده و رفع اشکال کرده‌اند.


رییس شورای مرکزی موتلفه اسلامی ، تاکید کرد: این نوع ارائهٔ تجربه و سابقهٔ کاری واقع بینانه است و‌ می‌تواند مفید باشد و الّا نامزدها متهم به ظاهرفریبی و اغراق و دروغ‌گویی می‌شوند و ممکن است که در فضای مجازی اسناد تخلفات دوران مسئولیت‌هایشان افشا شود و این به نفعشان نیست.


میرسلیم  در ‍پایان گفت: مهم تر از این‌که چه کسی رأی می‌آورد آن است که نامزدها و مردم چگونه با مراعاتِ صداقت و شفافیت، انتخاباتی درست و سالم و منطبق با آرمان‌های انقلاب، ان‌شاءالله به انجام برسانند.

۱۴۰۳/۰۳/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: