نسخه چاپی

عضو كمیسیون ‌‌قضایی و حقوقی مجلس مطرح كرد

عدم وجود نظارت مناسب بر تولید آثار فرهنگی هنجار شكنان را گستاخ كرده است

عکس خبري -عدم وجود نظارت مناسب بر توليد آثار فرهنگي هنجار شکنان را گستاخ کرده است

یك عضو كمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: ما شاهد نظارت‌های مناسبی در این حوزه نیستیم، چراكه مدت‌هاست ‌ برخی آثار تولیدی در حوزه نمایش‌ خانگی نیز مورد اعتراض است، اما ما شاهد بهبود شرایط نیستیم. بنابراین می‌توان گفت نظارت مناسبی بر تولید آثار فرهنگی انجام نمی‌شود و این بی توجهی سبب ‌گستاخ‌تر شدن هنجارشكنان می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیز به روی صحنه رفتن نمایش «مخاطب» واکنش نشان داد و از مدیران وزارت ارشاد خواست با بهبود نظارت بر تولید آثار هنری مانع تولید چنین آثار ضد فرهنگی شوند.

وی افزود: متاسفانه در حوزه تولید آثار هنری شاهد سهل انگاری‌هایی هستیم که سبب شده است هنگام روی صحنه رفتن برخی نمایش‌ها ارزش‌های فرهنگی کشور نادیده گرفته و صدمات جبران ناپذیری به فرهنگ کشور تحمیل شود.

حجت‌الاسلام نقدعلی درباره ‌علت روی صحنه رفتن چنین نمایش‌هایی عنوان کرد: علت‌ اصلی این است که تولیدکنندگان این آثار ‌ پایه‌های ایمانی ضعیفی دارند و اعتقادی به رعایت چهارچوب‌های فرهنگی کشور ندارند به همین دلیل چنین محصولاتی عرضه می‌کنند و هر خس و خاشاکی را به عنوان خوراک فرهنگی به خورد جامعه می‌دهند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: وقتی برخی مدیران‌ ممیزی خوبی ندارند یا نهاد محکم و استواری آنها را رصد نمی کند شرایط برای روی صحنه رفتن نمایش‌های نامناسبی مانند «مخاطب» فراهم می‌شود.

وی تاکید کرد: این درحالی است که به نظر می‌رسد نظارت‌های دوباره نیز به درستی انجام نمی شود، زیرا اگر غیر از این بود به این نمایش دوباره مجوز نمی‌دادند تا روی صحنه برود. ‌

حجت‌الاسلام نقدعلی در پاسخ به اینکه چگونه می‌توان مانع تولید چنین آثار نامناسبی شد؟ عنوان کرد: وزارت ارشاد باید به این مساله به شکل ویژه‌ای ‌ورود کند و نظارت بیشتری روی تولیدکنندگان آثار هنری داشته باشد و به افرادی که صلاحیت تولید محتوا در این حوزه را ندارند مجوز ندهد.

‌ عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره نحوه نظارت بر تولید آثار فرهنگی نیز گفت: ما شاهد نظارت‌های مناسبی در این حوزه نیستیم، چراکه مدت‌هاست ‌ برخی آثار تولیدی در حوزه نمایش‌ خانگی نیز مورد اعتراض است، اما ما شاهد بهبود شرایط نیستیم. بنابراین می‌توان گفت نظارت مناسبی بر تولید آثار فرهنگی انجام نمی‌شود و این بی توجهی سبب ‌گستاخ‌تر شدن هنجارشکنان می‌شود.
منبع: جام جم

۱۴۰۱/۳/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...