نسخه چاپی

تعداد زائران مبتلا به كرونا زیاد نیست

عکس خبري -تعداد زائران مبتلا به کرونا زياد نيست

دبیر ستاد مركزی اربعین با بیان اینكه تعداد زائران مبتلایان به كرونا زیاد نیست، گفت: انجام تست كرونا از افرادی كه از پیاده‌روی اربعین برمی‌گردند، یكی از سیاست‌های جدی ماست.


به گزارش نما، احمد محمدی‌فر، دبیر ستاد مرکزی اربعینبا اشاره به انجام تست‌های تشخیصی کرونا از زائرانی که از مراسم معنوی اربعین به کشور برمی‌گردند، گفت: قطعاً سیاست ما این بوده که تست کرونا از زائرانی که از سفر عراق بازمی‌گردند، گرفته شود که این کار در حال انجام است.

وی افزود: متأسفانه در بین زائران، افرادی هستند که از انجام تست خودداری می‌کنند اما انجام تست کرونا از افرادی که از پیاده‌روی اربعین برمی‌گردند، یکی از سیاست‌های جدی ما بوده و هست. گفته‌های متفرقه و خبرسازی‌های کذب در فضای مجازی ملاک عمل نیست.

دبیر ستاد مرکزی اربعین کشور گفت: متولی انجام تست کرونا از زائران حسینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. تعداد مبتلایان به کرونا زیاد نبوده است، اما درباره تعداد نهایی زوار مبتلابه کرونا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید نظر نهایی را بدهد.

وی درباره اینکه آیا همه زائران به کشور بازگشته‌اند، گفت: عده‌ای برگشتند و تعدادی هم در حال بازگشت هستند و پس از بازگشت هم افراد می‌توان آمار نهایی از افراد سفر کرده، به عراق را اعلام کرد.

محمدی‌فر درباره اینکه آیا حدود ۸۰ هزار نفر از ایران به عراق سفر کرده بودند، عنوان کرد: تعدادی افراد از قبل ویزا داشتند و تعدادی هم دولت عراق پذیرفت که از مرزهای زمینی به عراق سفر کنند، اما تا پایان بازگشت همه زائران نمی‌توان تعداد نهایی زائران مراسم اربعین امسال را اعلام کرد.
منبع: میزان

۱۴۰۰/۷/۱۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...