نسخه چاپی

حزب‌الله جنایت ترور خبرنگار الجزیره را به شدت محكوم كرد

عکس خبري -حزب‌الله جنايت ترور خبرنگار الجزيره را به شدت محکوم کرد

حزب‌الله شهادت شیرین ابوعاقله به ضرب گلوله اشغالگران اسرائیلی را به شدت محكوم كرد.

به گزارش نما، روابط عمومی رسانه‌ای حزب‌الله نیز اعلام کرد که ما شهادت « شیرین ابوعاقله» خبرنگار الجزیره به ضرب گلوله اشغالگران صهیونیستی را محکوم می‌کنیم.

به گزارش المنار ، روابط عمومی رسانه‌ای حزب‌الله لبنان ضمن ابراز همدردی با خانواده ابوعاقله تاکید کرد شهادت همکارمان شیرین ابوعاقله ، نقش مهم و اصلی متخصصان رسانه در افشای حملات تروریستی اسرائیل را تایید می‌کند.

روابط رسانه‌ای حزب‌الله در ادامه از سازمان‌های رسانه‌ای بین المللی، سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری خواست که دشمن را در مجامع بین المللی محکوم کرده و از حمله آنها به متخصصان رسانه جلوگیری کنند.

از سوی دیگر ، گروه رسانه‌ای لبنان شهادت خبرنگار الجزیره قطر را به شدت محکوم کرد.

گروه رسانه‌ای لبنان اعلام کرد: این جنایت رژیم صهیونیستی خدشه‌ای بر عزم روزنامه‌نگاران و پایبندی آن‌ها به ارزش‌های ژورنالیستی و اخلاقی وارد نخواهد کرد.

این گروه در ادامه تاکید کرد: هدف قرار دادن مستقیم خبرنگاران در سرزمین‌های اشغالی، مسئولیت سازمان‌های بین المللی را روشن می‌کند.

شیرین ابوعاقله خبرنگار الجزیره قطر حین پوشش اخبار یورش نظامیان رژیم اسرائیل به جنین در کرانه باختری از ناحیه سر مورد اصابت قرار گرفته و به شهادت رسید.

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی اکاذیبی مدعی شد، احتمال دارد که فلسطینی‌های مسلح که به صورت بی هدف اقدام به تیراندازی کرده اند، باعث شهادت ابوعاقله شده باشند.

این ادعا در حالی مطرح می‌شودکه «شذا حنایشه» یکی از خبرنگارانی که در لحظه شهادت با ابوعاقله بوده، گفته است: ارتش رژیم اشغالگر منتظر رسیدن ما به فضایی باز بود و بلافاصله شروع به تیراندازی به سمت ما کرد.

وی افزود، به دلیل تیراندازی گسترده نظامیان صهیونیست امکان کمک‌رسانی به شیرین وجود نداشت.

«علی السمودی» دیگر خبرنگار حاضر در محل حادثه نیز گفت: ابتدا یک تیر به کمر من شلیک شد و سپس همکارم شیرین هدف گرفته شد.

«باراک راوید» روزنامه‌نگار اسرائیلی در این باره گفت که شیرین ابو عاقله یکی از قدیمی‌ترین و سرشناس‌ترین خبرنگاران الجزیره بود که در تمامی کشورهای عربی و غیر عربی شناخته شده بود، تاثیر و بازتاب مرگ وی همانند بمباران ساختمان خبرگزاری آسوشیتدپرس در جریان جنگ اخیر در غزه خواهد بود.
منبع: تسنیم

۱۴۰۱/۲/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...