نسخه چاپی

حواس پرتی سارقان بانك ملی كار دستشان داد

عکس خبري -حواس پرتي سارقان بانک ملي کار دستشان داد

رییس پلیس تهران با بیان اینكه سارقان بانك ملی روز بعد از سرقت به خاطر جا گذاشتن وسایل خود، دوباره به بانك بازگشتند، جزئیات جدیدی از ماجرای سرقت از صندوق امانات بانك ملی را تشریح كرد.

به گزارش نما، سردار حسین رحیمی پیش از ظهر امروز در حاشیه مرحله ۵۶ طرح رعد پلیس پیشگیری تهران اظهار کرد: در این طرح ۷۳۳ متهم بازداشت شدند.

به گفته رییس پلیس تهران، علاوه بر انهدام ۱۹ باند در طرح مذکور، بالغ بر ۳ هزار و ۲۴۰ اموال مردم کشف و به ۹۵۳ فقره سرقت رسیدگی شد.

این مقام انتظامی با اشاره به ارزش ۲۲ میلیاردی اموال مکشوفه، از بازداشت ۲۲ محکوم فراری در طرح مذکور خبر داد و گفت: ۲۷۰ فشنگ جنگی، ۱۱۷ قبضه سلاح سرد و چهار قبضه سلاح گرم در این طرح کشف شد.

وی افزود: در این طرح ۸۷ مورد از پاتوق‌های سارقان، ۱۳ پاتوق‌ مالخران، دو محل تردد اوباش و ۵۹ نقطه فروش مواد مخدر پاکسازی شد.

رحیمی با اشاره به کشف ۹۰ کیلوگرم هروئین از یک باند چهار نفره در طرح مذکور، آخرین اطلاعات مربوط به سارقان بانک ملی را تشریح کرد و گفت: بر اساس آخرین اعتراف، سارقان اصلی چهار نفر بودند که سه برادر و یک پسرخاله هستند؛ این سارقان ساعت ۱۰ شب جمعه در منزل پدری و با حضور پدر، هماهنگی‌ها را انجام دادند.

وی بیان کرد: دو نفر از متهمان به همراه همسر یکی از آن‌ها پیش از سرقت بلیط خروج از کشور را رزرو کرده بودند.

رییس پلیس تهران تصریح کرد: بر اساس اعتراف سارقان، آنها ساعت دو بامداد وارد بانک شده، دو نفر کار مراقبت و آوردن آذوقه را برعهده داشته و دو نفر کار قطع لوازم حفاظتی و مراقبتی و سرقت را عهده‌دار بودند؛ تقریباً ساعت ۱۶ کار آن‌ها تمام شد؛ روز بعد متوجه شدند برخی از اقلام آن‌ها داخل بانک مانده که مجدداً به بانک مراجعه کرده، برخی را داخل بانک جاسازی کرده بودند که کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به تحویل اموال مکشوفه به خزانه بانک‌ ملی گفت: تیم ویژه‌ای از متخصصان در امر طلا و جواهر و نماینده پلیس و دستگاه قضائی، پنج روز فعالیت کرده تا اموال مکشوفه را شناسنامه‌دار کنند و تمام اموال تحویل خزانه بانک ملی شد.

وی با بیان اینکه لحظه به لحظه این اقدامات توسط ۶ دوربین مستندات‌سازی شد، متذکر شد: روز گذشته‌ جلسه‌ای توسط افسر رابط پلیس ما و کشور مقابل برگزار شده و مترصد این هستیم سه متهم که در خارج از کشور هستند، به کشور مسترد شوند همچنین بازسازی صحنه از نیمه‌شب گذشته تا ساعت ۳ صبح دیروز انجام شد.

رحیمی یادآور شد: سریع‌ترین کشف در مقایسه با دیگر سرقت‌های مشابه مربوط به پلیس ایران‌ بود، سارقان تخصص کامپیوتر، هوابرش و ... داشته و قصد داشتند طلاها را به مرز برده اما موفق به این کار نشدند.

رییس پلیس تهران با تأکید بر اینکه تحویل اموال مردم بر عهده بانک ملی، مرکزی و دادستان است، تصریح کرد: تمام اموال را تحویل دادیم.

این مقام انتظامی افزود: یک سری از معاندان ممکن است حرف‌هایی را بزنند که از آن‌ها گلایه نداریم اما از دوستان خود که به سرعت و اشراف پلیس توجه نمی‌کنند، گله‌مندیم؛ تمام سناریو در ۲۴ ساعت اول برای ما مشخص و ۲۴ ساعت بعدی سارقان بازداشت شدند.

وی با بیان اینکه این سرقت، بعد امنیتی نداشت، از حرفه‌ای بودن سارقان خبر داد و گفت: سارقان مدت‌ها در بانک رفت و آمد داشته و اشراف کامل داشتند.

این مقام‌ انتظامی متذکر شد: به نظر می‌رسد اگر سارقان موفق به فروش اموال مسروقه نیز شده باشند، فقط بخش بسیار کمی از اموال را توانسته‌اند به فروش برسانند.
منبع: تسنیم

۱۴۰۱/۳/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: